facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Balkon Dekorasyonunda Çiçeklerin Yeri
Balkon Dekorasyonunda Çiçeklerin Yeri

Balkon Dekorasyonunda Çiçeklerin Yeri

Balkonların da, dekorasyon alanı olarak kullanılmaya başlaması günümüzde çok sık görülmeye başlanmıştır. Önceleri bahçeli evlerin bol olmasından ötürü böyle bir durum söz konusu değilken; apartman hayatının başlaması ve yoğunlaşmasıyla beraber insanların bahçeye olan özlemleri artmıştır. Bu nedenle birçok kişi kendine ait balkonlara bahçe havası vermek için büyük çaba sarf etmektedir. Bu aşamada geniş bir balkona sahipseniz oldukça şanslısınız. Saksılar içerisinde çeşit çeşit çiçekler bile yetiştirebilirsiniz ama küçük bir balkonunuz varsa; birkaç ufak detay sayesinde geniş balkonlar kadar olmasa da bir miktar şansınız var demektir.

Balkon dekorasyonlarında çiçekler hem renk vermeleri açısından hem de bahçe havası katmak açısından büyük önem taşımaktadır. Özellikle çiçekleri seven ama bahçe sahibi olamayan kişiler için son derece mühimdir.

Geniş Balkonlarda Çiçekler
Geniş bir balkona sahipseniz; çiçeklerinizi yerleştirmek için birçok alana sahipsiniz demektir. Öncelikle balkon zeminini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun dışında balkona çiçekleriniz için raflı bir mobilya yerleştirebilir ve rafları çiçeklerle doldurabilirsiniz. Masaların üzeri, çiçek koymak için koyulan sehpalar oldukça uygundur. Alan sıkıntı olmadığından rahat davranabilir ve rengârenk bir balkon meydana getirebilirsiniz.

Dar Balkonlarda Çiçekler
Dar alanlı balkonların dekorasyonu
zor gibi görünebilir ama aslında daha sıcak ve sevimlidirler. Dar balkonlarda çiçeklere yer bulamamak gibi bir endişeniz olmasın. Artık günümüzde çiçeklerin çeşitli alanlarda yerleştirilmesini sağlayan aparatlar mevcut. Balkon korkulukları ise; bunun başında geliyor. Balkon demirinin üzerine yerleştirilebilen saksılar sayesinde, karşınızda renkli çiçeklere yer verebilirsiniz. Bunun dışında, eğer balkon dış duvarınızın üzeri genişse; sehpa formatında kullanabilir ve üzerine çiçeklerinizi yerleştirebilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz ise duvar ve tavan saksılarıdır. Duvara monte edilen ya da tavandan sallanabilir şekilde yerleşen saksılar sayesinde de işiniz iyice kolaylaşmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top