facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Balkon Dekorasyonu için Öneriler
Balkon Dekorasyonu için Öneriler

Balkon Dekorasyonu için Öneriler

Uzmanlara göre bu yaz her zamankinden daha fazla sıcak havalar bizleri bekliyormuş. Serinlemenin tabii ki birçok yolu var, biz de yaz ayını balkonda geçireceğinizi düşünerek balkon dekorasyon fikirlerimizi ve önerilerimizi sizlere sunmaya karar verdik. Hiç şüphesiz evlerde oturarak yazı geçirmek mümkün değil, evlerin hava alınabilecek tek noktası balkonlar. Balkonlar uzun süre oturabilmek ve geçirdiğimiz süreden zevk alabilmek için balkon dekorasyonu yapmaya ihtiyacımız var.

“Kalabalık şehirden bunaldık ve evlere tıkıldık, nasıl hava alabileceğiniz diyorsanız?” işte bu yazı tam size göre. Sizlere sunacağımız fikirlerle rahatlıkla balkonlarınızı rahat, şık ve kullanışlı hale getirebilir, keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayabilirsiniz.

Yaz renklerinin kullanıldığı bir balkon dekorasyonu insanın içini cıvıl cıvıl edecek yaşama sevinci verecektir. Neşenize neşe katacak balkon dekorasyon renkleri; pembe, turuncu, açık yeşil, sarı, açık mavi şeklinde sıralayabiliriz. Bu renklerin kullanıldığı bir balkon dekorasyonu balkonu olduğundan çok daha fazla şirin gösterecek, balkondan çıkmak istemeyeceksiniz.

Balkonları dar olanlara

Balkonları dar ve uzun olan aileler için de balkon dekorasyon fikirlerimiz var. Örneğin hasır sandalyenin yanına küçük bir sehpa koyarak çayınızı keyifle yudumlayabilirsiniz ya da kapanır açılır masa sistemleri kullanmanız hem kısıtlı yeri değerlendirmenizi hem de pratik çözümler sunmanıza olanak verir. Balkonda kullanacağınız ahşap dekor balkonunuza doğal bir hava katarak bahçedeymiş gibi kendinizi hissetmenizi sağlayacaktır.

Büyük ve geniş bir balkona sahip olanlar için ise balkonda mangal keyfi yapmak iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca konumlandıracağınız büyük yuvarlak masa da balkonunuzda hoş sohbetlerin yapılmasına aracı olacaktır. Böyle bir balkonda dostlarınızla mangaldan çıkan nefis lezzetleri yiyebilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Sandalyelerde uzun süre oturmak insanı rahatsız edebilir, bu noktada sedir tercihinde bulunmak tam size göre. Dar bir balkon için düşünülebilecek olan L şeklindeki bir sedir çok harika olacaktır. Sedirin üzerine dizeceğiniz çok miktardaki yastıkla kendinizi padişah tahtında hissedebilirsiniz.

Balkonda nostalji arayanlara

Kimileri de nostaljiden hoşlanır. Balkon dekorasyonunuz için düşünebileceğiniz otantik bir dekorasyon size keyif verebilir. Bakır tepsiden oluşan bir sehpa ile iğne oyalı desenli minderle rahat ve şık bir balkon oluşturmak zor olmasa gerek.

Bugünkü yazımızda sizler için hem dar hem geniş balkonlar için dekorasyon önerilerimizi sunduk. Bununla birlikte otantik bir balkon tasarımı düşünenleri de unutmadık. Umarız dekore ettiğiniz balkonunuzda güzel bir yaz tatili geçirir, keyfinize yeni keyifler katarsınız. İyi dekorasyonlar!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top