facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Balkon Dekorasyonu için Masa Takımları
Balkon Dekorasyonu için Masa Takımları

Balkon Dekorasyonu için Masa Takımları

Yaz aylarının vazgeçilmezi balkon keyfi için, balkon dekorasyonuna önem vermelisiniz. Dekorasyon hem huzur verici olmalı hem rahat olmalıdır. Bunun içinse geniş balkon şartı aramanıza, balkonunuz küçük diye üzülmenize gerek yok. Artık günümüzde eşyaların çeşitliliğinin ve dar alanlar için alternatiflerin artması sebebiyle, herkesin kendi balkonuna uygun mobilyayı bulması mümkün haldedir.

Balkon dekorasyonlarında şıklık kazandıracak ve en sık kullanılacak temel malzeme masa takımlarıdır. Keyifli akşam yemeklerinin, sıcak pazar kahvaltılarının, bol sohbetli beş çaylarının temel gereksinimi bu masa takımlarıdır. Masa takımınızı, balkonunuzun alanına göre, genel dekorasyon temasına göre tercih etmelisiniz. Masa takımı alırken; açık hava şartlarına karşı dayanıklı, kaliteli, uzun yıllar kullanılabilecek biçimde rahat modeller satın alabilirsiniz.

Balkon Mobilya

Geniş Balkonlar için Masa Takımları
Geniş balkonlarda masa takımı
tercih ederken; fazla kişi kapasitesi olan modelleri kullanabilirsiniz. Ferforje, bambu ve ahşap takımlar gayet uygun olacaktır. Son zamanlarda moda olan banklı takımlar, daha fazla kişinin kullanabilir olması açısından tercihinizde ilk sıralarda yer alabilir. Balkonunuz son derece genişse; bambu malzemeden üretilmiş koltuklu masa takımlarını kullanabilirsiniz. Eğer balkonunuzda yemek ve çay davetleri veriyorsanız; takımın özellikle masasını büyük ölçülerde tercih etmelisiniz.

Dar Balkonlar için Masa Takımları
Dar alanlı balkonlarda, ne kadar çabalarsanız çabalayın çok sayıda kişi ağırlamanız pek mümkün değildir. İki kişilik yemek sofraları, 4 kişilik çay sofraları kurulabilir. Ancak bu kapasite için bile masa takımının oldukça zarif ve küçük ebatlarda olması gereklidir. Bunun için ince ayakları bulunan ferforje modeller kullanılabilir. Ahşap modellerin özellikle kapanır açılır modelleri dar balkonlar için gayet uygun olacaktır. Masa takımının rengini ise; balkona hâkim olan genel temaya uygun olarak seçebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top