facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Balkon Dekorasyonu İçin Fikirler
Balkon Dekorasyonu İçin Fikirler

Balkon Dekorasyonu İçin Fikirler

Yaz, kış demeksizin balkon keyfi sürmek ister misiniz? Farklı tasarımlarla balkonunuzda nefes alabilmek, hoş sohbet ortamları yaratmak ve balkonunuzu ufak bir yaşam alanınıza dönüştürmek isterseniz size  önemli bilgiler sunağız. Balkonunuzu farklı dekorasyonlarla ne kadar farklılaştıracağınızı tahmin bile edemediğinizden eminiz. İşte sizlere birbirinden farklı balkon dekorasyonu için fikirler;

  • Balkonunuzda romantik bir tasarım yaratmak isterseniz açık pembe ve beyaz rengin uyumu ile ufak bir dekorasyon önerimiz var. Çift kişilik küçük bir bank, beyaz küçük bir sehpa ve balkon demirlerine yerleştirilmiş birkaç vazo ve renkli çiçekler size balkonunuzda keyifli anlar geçirmeniz için yetecektir. Sehpanızın üzerine şık bir aksesuar ile yapacağınız süslemenin de balkonunuza katacağı ayrıcalık başkadır.
  • Asya stili bir balkon dekorasyonu denemeye ne dersiniz? Oldukça rahat ve keyifli anlar geçirebileceğiniz şık bir dekorasyon önerisi. Balkonunuz genişse bu dekor tam size uygun bir seçenek. Balkonunuzun tam ortasına geniş bir sehpa kenarlarına ise puflar ya da minderler yerleştirin. Hoş sohbetlerin ve sevdiklerinizle muhabbetin keyfe dönüşeceği muhteşem bir ortam yaratabilirsiniz. Ayrıca balkonunuzun kenar kısımlarına uzunca dallara sahip çiçeklerle süslemeler yapabilirsiniz. Size bu dekorasyonda önerimiz sehpanızın ahşap olmasıdır.
  • Balkonunuzda modern bir stil yaratmak isterseniz beyaz ve kahverengi uyumunu bir arada bulunduran bar tarzı sandalyeler ve gümüş rengi uzunca bir sehpa seçimi yapabilirsiniz. Kapı girişine asacağınız boncuklu ya da desenli aksesuarlar ile bu dekorasyonu daha modern bir hale dönüştürebilirsiniz.
  • Sizlere son dekorasyon fikrimiz ise Doğunun kültürel etkilerini yansıtan minderler ve uzun ayaklara sahip bir sehpa seçimi ile oluşturabileceğiniz nezih bir dekorasyon. Renk tonu olarak siyah ya da kahverengiyi tercih ederek balkonunuzda ağır bir hava yaratabilirsiniz. Balkonunuza ayaklı ya da yere konulabilen çeşitli fenerler koyarak akşam sohbetleri için şahane bir dekor oluşturabilirsiniz.

Balkon dekorasyonu için fikirlerimizi belirttik. Aslında ister küçük bir balkonu, isterseniz de genişçe bir balkonu dekore etmek pek de zor değil. Önemli olan zevkinize uygun dekorasyonlar tasarlamak ve hayata geçirmektir. Bütçe olarak da öyle çok fazla bir miktar harcamanıza gerek yok. Kendinizin yaratacağı ufak tasarımlar bile balkon dekorasyonu için yeterlidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top