facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler
Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler

Bahçe Düzenlemesi İçin Öneriler

Yaklaşan yaz ayları ile birlikte bahçeleri düzenlemenin de vakti geldi. Sıcak yaz günlerinde bahçenizde güneşin keyfini çıkarmak ve biraz daha serin bir ortamda vakit geçirmek isterseniz bu yazımızda sizlere bahçe düzenlemesi için öneriler hazırladık. Ailenizle ve misafirlerinizde bahçede kahve keyfi yapmak, rengarenk çiçekler arasında huzur bulmak isterseniz hazırladığımız önerilerden ilham alarak bahçenizi yeniden yaratabilirsiniz. İşte sizlere bahçe düzenlemesinde dikkat etmeniz gereken öneriler;

  • Bahçe düzenlemesine başlamadan önce bahçenizi nasıl kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Bahçede çiçek yetiştirmek mi istiyorsunuz, güneşlenmek mi, yoksa misafirlerinizle ve ailenizle keyifli vakit geçirecek bir oturma alanı mı?
  • Kararınızı verdiyseniz hayallerinizi gerçekleştirmek için bahçenizdeki uygun alanları da belirleyin. Eğer genişçe bir bahçeniz varsa oyun alanı ya da süs havuzu da yapabilirsiniz.
  • Çiçek ve bitki yetiştirmeyi düşünenler yaratmak istedikleri ortama uygun çiçekler alarak saksıları şık bir şekilde dekore edebilir. Evinizin önüne doğru alçak bitki ve çiçekleri, duvar kısmına doğruysa daha uzun bitkileri yerleştirebilirsiniz.
  • Eğer sebze ya da meyve yetiştirmeyi düşünüyorsanız bunun için de büyük ya da küçük bir alan yeterlidir. Çok büyük olmayan bir saksıda da yetiştirilebilen meyve sebzeler var. Önemli olan bahçenizde neleri görmek istediğinizdir.
  • Eğer evinizin kapısı bahçeye açılıyorsa kapınızın iki tarafına da raflı bir sistem yaptırarak renkli çiçekler ve saksılar yerleştirerek iç açıcı bir görüntü oluşturabilirsiniz.
  • Bahçe düzenleme işinde elbette ki oturabileceğiniz ve güneşlenebileceğiniz bir alana da yer verebilirsiniz. Bahçeniz küçükse açılıp kapanabilen pratik masa ve sandalyeleri tercih edebilir, bahçeniz büyükse köşk gibi bir alan oluşturarak yerlere minderler atabilir, ortaya da genişçe ve engin bir sehpa koyarak oldukça modern bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.
  • Bahçenize çim dikimi yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle çiçekleri ve bitki dikimi, inşaat işleri gibi fikirlerinizi hayata geçirin, sonrasında da çim dikimi yaptırabilirsiniz. Bu sayede gereksiz alanlara çim diktirmemiş olursunuz.
  • Eğer bahçenizde havuz varsa havuzun kenarlarına renkli mumlarla süsleme yapabilirsiniz. Ayrıca havuzun çevresine de küçük saksılarla rengarenk çiçekler yerleştirme imkanınız var.

Bahçe düzenleme fikirleri sunduk. Biraz da kendi fikir ve zevklerinizi öne çıkarmanın zamanı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top