facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Bahçe Düzenlemede Geri Dönüşümün Önemi
Bahçe Düzenlemede Geri Dönüşümün Önemi

Bahçe Düzenlemede Geri Dönüşümün Önemi

Kullanmadığımız eşyaları yeniden kullanmaya başlamak dekorasyon açısından çok güzel değerlendirilmekte. Mimarlar ve dekorasyon dergileri son zamanlarda bu konuya fazlasıyla önem vermekte. Geri dönüşüm sayesinde eski avizeler, eski masalar, tekerlekler…vs. yeni fikir olarak kullanılmakta ve bu durum da birçok insanı mutlu etmektedir.

Eski Lastiklerle Saksı

Geri dönüşüm ile uygun fiyatlara dergilerde ve sitelerde gördüğünüz harika bahçe dekorasyonları meydana getirebilirsiniz. Üstelik geri dönüşüm ile standart ve kalıplaşmış fikirlerin aksine kendi zevkiniz ve hayal gücünüz ile harikalar yaratabilirsiniz. Geri dönüşüm hem maddi hem de manevi yönden fayda sağlamakta. Kullanmadığınız eşyaların gereksiz israfını ve çöpe atılmasını engellemektedir. Örneğin; kış bahçesi, evinizin bahçesi yoksa sizi bahçede hissettirmek için harika bir fikir. Eski mutfak eşyalarınızı saksı yaparak, kumaşlarla rüzgarlıklar yaparak balkonunuzu kış bahçesine dönüştürebilir ve kullanmadığınız eşyaları kullanarak da samimi bir ev ortamındaymışsınız havası yaratabilirsiniz.

bahce-duzenlemesi

Bahçe düzenleme herkes tarafında yapılacak bir iş değilmiş gibi durur. O gördüğünüz harika bahçeler mimarların ellerinden de çıkıyor olabilir. Ama siz de biraz araştırarak geri dönüşüm ile bahçe düzenlemesi yapabilirsiniz. Bu konuda sadece kendinize güvenerek kullanmadığınız birkaç eşyanızla işe başlamak yeterli. Hepinizin evinde kullanılmayan bir mutfak kabı vardır. İşte bu birbirinden farklı renk ve desendeki kaplara çiçek dikerek bile bahçenizi renklendirebilir. Ayrıca kullanılacak konumdaki eşyaları çöpe atmayarak geri dönüşüm ile yenilik yaratabilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki birbirine uyumsuz gibi görünen rengarenk bağımsız parçalarla hazırlanmış güzel ve özenli bir bahçe bakımsız bir bahçeden daha güzel ve hayat dolu gözükür. Bu yüzden siz de ölü halde olan bakımsız bahçelerinize hayat vermek adına hemen kullanmadığınız eşyalarla işe başlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top