facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Bahçe Dekorasyonunda Son Trendler
Bahçe Dekorasyonunda Son Trendler

Bahçe Dekorasyonunda Son Trendler

Şehrin koşuşturmalı ve bir o kadar da kendisini tekrar eden hayatı içinde siz de bahçeli bir eve sahip olabilen şanslı kesimde yer alıyorsanız, bahçenizin dekorasyonuna da en az evinizin içi kadar özen göstermelisiniz. Son zamanda artan bir ilgi ile takip edilen bahçe dekorasyonları hem şık hem de yaşam alanına dönüşmüş bahçeler sunulmasına imkân sağlamaktadır.

Bahçe Doğal Taş Bahçe Havuzu

Bahçe dekorasyonunda da tıpkı iç mekân dekorasyonunda olduğu gibi sezonda ön plana çıkan trendler vardır. Eğer siz de bahçenizin dekorasyonunu bu trendlere göre dizayn etmek istiyorsanız, yaz sezonunun en gözde bahçe dekorasyon fikirlerini sizin için bu yazıda topladık. İşte birbirinden farklı ve bahçenize dekorasyon anlayışı kazandıracak bahçe dekorasyon fikirleri… Üstelik bu fikirleri uygulamak için çok büyük bahçenizin olmasına da gerek yok. Küçük bir bahçeyi bile buradaki dekorasyon fikirleri ile şirin ve dekorasyon sahibi bir hale getirebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonunda Son Trend: Dikey Bahçeler
Bahçe dekorasyonunda son dönemde oldukça popüler olan dikey bahçe uygulaması, bahçelerde farklı bir akım başlatmış durumda. Ahşap platformdan yapılan bir verandaya asılan saksılar ile oluşturulan dikey bahçeler, hem yer konusunda tasarruf sağladığı gibi hem de alışılmış bahçe dekorasyonunda farklılık sağlar.

Dikey bahçenizin saksılarına ise taze baharatlar ve rengârenk çiçekler ekerek, baharatların ve çiçeklerin kokusunun birbirine karışmasını sağlayabilirsiniz.

Dikey Bahçe Dikey Bahçeler

Doğaya Dönüş: Köy Fırınları
Köy evlerinin bahçelerinde bulunan köy fırınlarını hepiniz bilirsinizdir. Son zamanlarda doğaya dönüş trendi ile birlikte, köy fırınları yeniden revaçta! Siz de bahçenize güzel bir köy fırını inşa ettirerek, ister kendi ekmeklerinizi bu fırında yapabilir, isterseniz bu fırını sadece estetik olarak kullanabilirsiniz.

Köy Ekmek Fırını Köy Fırını Yapmak

Doğal Taşlar Şimdi De Bahçelerde
Doğal taş modası, iç mekân dekorasyonunda büyük bir ilgi ile kullanılmakta. Gerek duvarlarda, gerek mutfaklarda kullanılan doğal taşlar, çarpıcı ve iddialı ev dekorasyonlarına imza atmakta. Doğal taş modası iç mekândan sonra dış mekâna da sıçradı.  Bahçe dekorasyonunda kullanılan doğal taşlar, son zamanlarda oldukça sık karşımıza çıkan dekorasyon uygulamalarındandır. En çok uygulanan şekli ise doğal taştan oluşturulan bahçe içi yürüme yollarıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top