facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Bahar Temizliğinde Fazlalıklardan Kurtulun
Bahar Temizliğinde Fazlalıklardan Kurtulun

Bahar Temizliğinde Fazlalıklardan Kurtulun

Bahar yaklaşırken kadınların ev çok düşündükleri şeylerden birisi ev temizliğidir. Bahar mevsiminde yapılan dip köşe ev temizliğine bahar temizliği ismi verilir. Bahar temizliği tüm zamanlardan çok daha fazla önemlidir. Çünkü, en çok misafir yaz aylarında evinizi ziyaret eder bu yüzden de temiz ve ferah görünmesi şart gibi bir şeydir. Bahar temizliğinde sizlere yardımcı olacak bazı fikirler paylaşmak istedik.

1) Mutfakta tuttuğunuz her eşyayı hakikaten kullanıyor musunuz?

Kadınların hatalarından birisi de, ucuz ve şirin gördükleri her şeyi alıp mutfakları dağınık bir hale sokmaktır. Gerçekten de her şeyi kullanıyor musunuz? Eğer kullanmadıklarınız varsa bunları depoya indirme zamanı geldi.

2) Fazla sayıda mobilya

Bir oturma odasında gereğinden fazla eşyalar göz yorucu ve dağınık bir görünüm oluşturur. Çok sıkışık bir düzen de olacağı için temizlik yapmak da zorlaşacaktır.

3) Artık giymediğiniz giysiler

En güzel bahar temizliğinden birisi de giymediğiniz giysileri ya yardım amaçlı dağıtmak ya da çok eskiyse çöpe atmak. Bizim tavsiyemiz ya yardım ya da geri dönüşüme gönderin.

4) Eski püskü eşyalarla dolu bir balkon/teras

Kışın balkon ya da terasları bir depo olarak kullandığımız doğrudur. Bahar mevsimi geldiğine göre balkonunuzu temizleyip kullanılmayan eşyalardan arındırabilirsiniz.

5) Eski, yıpranmış havlular

Yıpranmış havlularınızı ya çöpe atın ya da geri dönüşüme gönderin. Bahar geldiğine göre yeni havluları alma zamanı da gelmiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top