facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Az Masrafla Yapabileceğiniz Yılbaşı Süsleri
Az Masrafla Yapabileceğiniz Yılbaşı Süsleri

Az Masrafla Yapabileceğiniz Yılbaşı Süsleri

2015 yılının son ayına girdiğimiz şu günlerde, moda dünyasından ev dekorasyon modasına kadar her alanı tatlı bir telaş sarmıştır: yılbaşı. Ünlü ev dekorasyon mağazalarının vitrinleri yaklaşan yeni yıla hazırlanırken, her yerin ışıl ışıl süslemeleri dikkat çekici güzellikte kendini sergilemeye başlamıştır. Rengârenk ışık ve toplarla süslenmiş yılbaşı ağaçları, bembeyaz pamuk gibi görünen kar spreyleri ile süslenerek, yılbaşının ana rengi olan kırmızı renk ile desteklenmiş vitrinler oldukça güzel görüntülere imza atmaktadır.

Peki, yılbaşını evinde geçirecek olanlar az bir masrafla evlerinde yılbaşı dekorasyonu yaratmak için neler yapabilir? Bu yılbaşını evinde geçirecekler için çok para harcamadan evinizi yılbaşı konseptinde süsleme önerilerini sizinle paylaşacağız.

Yılbaşı Dekor Objeleri

YILBAŞI SÜSLERİNİZİ KENDİNİZ YAPIN
Yılbaşı dekorasyonu yapmak az bir bütçeniz var ise az bir bütçeyle çok güzel işler başarmak istiyorsanız, renkli kâğıtlar sizi kurtaracak ideal kurtarıcılardır. Renkli kâğıtlardan faydalanarak ve biraz yaratıcılığınızı da kullanarak, hem şık hem de kendi imzanızı taşıyan yılbaşı süsleri yapabilirsiniz.

KENDİN YAP: RENKLİ KÂĞITLARDAN DONDURMA KÜLAHLARI
Yılbaşı gecesinde evinizde bulunan çam ağacını hem renkli hem de oldukça eğlenceli bir şekilde süslemek istiyorsanız, renkli kâğıtlardan yapacağınız dondurma külahları oldukça farklı ve şık bir yılbaşı dekorasyonu yaratabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise çok basit. Rengi kahverengi olan ve biraz sert dokuda bir kâğıdı yuvarlak keserek koni şeklinde katlayın. Külahınızı oluşturdunuz bile. renkli kağıtlardan yuvarlak toplar yaparak bu topları birbirine ve en son külaha silikon ya da güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırın. En üstünden bir ip geçirerek ağacınıza bağlayın ya da asın. Dondurma figürlü, oldukça renkli ve eğlenceli yılbaşı süsünüz hazır.

KENDİN YAP: MİNYATÜR EL FENERLERİ
Yılbaşı dekorasyonu yapmak için az bütçesi olanlara en güzel kendin-yap projelerini bulmaya devam ediyoruz. Kâğıtlardan faydalanarak yapılabilecek yılbaşı ağaç süslerinden biri olan ve hem çok basit yapılan hem de oldukça şık duran minik el fenerleri, gecenin yıldızı olmaya adaydır. Bu süsü yapmak için ihtiyacınız olan tek şey; tuvalet kâğıdı rulosudur. Tuvalet kâğıdının rulosunu ortadan kesin ve düz bir şekilde açın. Tuvalet kâğıdı rulosunu istediğiniz renkte boyayın. Sonrasında 3-4 cm aralıklarla yukarıdan ve aşağıdan kesmeyecek sadece şekilde sadece orta taraflarına bıçak izi ile pencereler kesin.  Yatak olarak ortasından katlayın. Sonrasında tekrar rulo şeklinde yapıştırın. Tuvalet kâğıdınız artık fener görünümü almıştır. Asmak için metal büyük boy bir demirden askı yapabilir ya da büyük bir ataşı açıp askı şeklinde kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top