facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Aydınlatmada Yeni Moda: Siyah Klasik Avizeler
Aydınlatmada Yeni Moda: Siyah Klasik Avizeler

Aydınlatmada Yeni Moda: Siyah Klasik Avizeler

Ev dekorasyonunu oluştururken ya da dekorasyon tarzına karar verirken, aydınlatma seçimi oldukça önemli bir adımdır. Modern tarzda bir dekorasyondan hoşlananlar için vintage ya da rustik tarzda aydınlatmalar uygun olmadığı gibi, vintage ve rustik dekorasyon etkisi yaratmak isteyenler için de modern tarzda düz form aydınlatmalar uygun olmayacaktır. Fakat son dönemde ev dekorasyon modasına damgasını vurmuş bir avize çeşidi vardır ki hangi tarzda kullanılırsa kullanılsın farkını belli eder: renkli klasik avizeler.

Klasik avizelerin modern çağa ayak uydurmuş şekli olan renkli klasik avizeler, yeşil, mor, sarı, mavi gibi çarpıcı renklerde üretilebileceği gibi siyah renk gibi net bir renkte de üretilebilmektedir. Özellikle de siyah renk klasik avizeler son dönemde ev dekorasyonlarında oldukça çok tercih edilen bir aydınlatma modelidir. Hem klasik tarz ile uyumu hem de modern tarzı siyah rengi ile tamamlaması, her tarzdaki dekorasyona kolayca uygulanmasını sağlamaktadır.

AÇIK RENKLİ SALONLARA SİYAH KLASİK AVİZE
Siyah renk klasik avize modasının belki de uygulamada en sık karşılaşılan şekli beyaz ve kremlerden oluşan oldukça sade bir salonda kullanılan siyah klasik avizelerdir. Beyaz ve siyahın yarattığı bu kontrast, salonun tarzını daha da ön plana çıkaran ve vurgulayan bir etki yaratacaktır. Beyaz ve krem bir salonun sıradanlaşmış görüntüsünü de kıracak olan siyah klasik avizeler; aynı zamanda mekâna şık bir dokunuş da yapacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; siyah avizenin klasik tarzda ama abartıdan ve gösterişli bir modelden uzak oluşudur. Bu sayede mekânın sade ve modern çizgileri ile de kolayca uyum sağlamaktadır.

RENKLİ SALONLARDA DA SİYAH AVİZE
Siyah avize kendini en iyi beyaz ve kremlerin ağırlıkta olduğu bir salonda belli etse de; renkli bir dekorasyondan hoşlananlar yarattıkları renkli salonlarında da siyah klasik avizeleri rahatlıkla kullanabilirler. Siyah her renk ile kolayca uyum sağlayan ve kullanıldığı alanlara şık ve lüks bir etki bırakan bir renktir. Eğer renkli bir salonda tercihinizi siyah avizeden kullanacaksanız; birkaç dekorasyon objesi ile de siyah rengin gücünü tamamlamalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top