facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Aydınlatma Dekorasyonu: Abajur
Aydınlatma Dekorasyonu: Abajur

Aydınlatma Dekorasyonu: Abajur

Aydınlatma, ev dekorasyonunu güçlendiren ve tarzını tamamen değiştiren sihirli bir dokunuştur. Evinizin aydınlatma tarzında yapacağız bir değişiklik, küçük bir değişiklik gibi gözükse de aslında tamamen farklı bir dekorasyona imza atacaktır. Bu sebeple; ev dekorasyonunda değişiklik yapmak isteyen fakat ortaya çıkacak ustalık işlerinden ve uğraştan çekinenler için güzel bir önerimiz var: abajur kullanın.

Abajur, evin her alanında rahatlıkla kullanılabilen ve kullanıldığı mekânı değiştiren yardımcı bir aydınlatmadır. Yaydığı loş ışık sayesinde ve her tarza uygun formda olması ile mekâna hem sıcaklık hem de renk katan abajurlar, klasik tarzdan modern tarza kadar her dekorasyona kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

Aydınlatma olarak abajuru salonda kullanmayı tercih edenler, abajuru farklı şekilde sergileme alternatifi de elde edebilirler. Abajuru salonda kullanırken isterseniz bir konsol üzerinde isterseniz de boş kalan bir köşeyi değerlendirmek amaçlı kullanabilirsiniz. Salonda abajur kullanırken, salonunuza hâkim olan dekorasyona tarzına uygun bir abajur tercih edebileceğiniz gibi; hâkim olan dekorasyon tarzının tam tersi bir dekorasyon trendine ait bir abajurla farklılık da yaratabilirsiniz.

Modern tarzda dekore edilen bir salonda renkli abajurlar oldukça şık ve tarz bir görünüme imza atacaktır. Sade formlarda ve minimalistik bir dekorasyon tarzında da renkli bir abajur seçerek ortama renk katabilir, abajuru hem aydınlatma hem dekorasyon objesi olarak kullanabilirsiniz. Nostaljik bir dekorasyon tarzına ise antika bir abajur tercih edebileceğiniz gibi dantelli formda bir abajur da tercih edebilirsiniz. Klasik tarzda dekore edilmiş, adeta saray odasını andıran bir dekorasyon tarzına sahip salonunuz var ise; oymalı ve süslü dekorasyon tarzına ayak uyduran aynı formlarda antika ve işlemeli bir abajur oldukça yakışacaktır. Bu tarzda bir abajuru en iyi bulacağınız adres ise büyükannenizin evi olabilir.

İpucu: Modern dekorasyon modasının oldukça trend olduğu bu sezonda, modern dekorasyona oldukça uyum sağlayan renkli başlıklı ve saydam gövdeli abajurlar ise sezonun hit parçası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top