facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Asya-Zen Tarzı Dekorasyon
Asya-Zen Tarzı Dekorasyon

Asya-Zen Tarzı Dekorasyon

Son yıllarda ülkemizde oldukça farklı dekorasyon stilleri ile karşılaşmaktayız. Ünlü tasarımcılar tarafından farklı ülkelere ait dekorasyon tarzları ülkemizdeki evlerde de kullanılmaya başlandı. En beğenilen ve farklı tarzları bulunan dekorasyon stillerinden birisi de Asya zen tarzı dekorasyon oluyor. Asya tarzı dekorasyonu evinizin birçok alanında uygulayarak farklı bir görünüme imza atabilirsiniz. Hem ferah bir görünüm, hem de farklı bir dekorasyon tarzı yaratmak istiyorsanız işte sizlere Asya tarzı dekorasyon fikirleri;

  • Asya tarzı dekorasyon stilinde en dikkat çekici nokta açık renklerin kullanılmasıdır. Beyaz, bej, gri, kahve ve krem tonları bu dekorasyon tarzında sıkça kullanılmaktadır.
  • Daha çok geniş mekanlar için kullanılan bu stilde oturma odalarında yere yakın koltuklar, yatak odalarında ise yine yere yakın yataklar kullanılmaktadır.
  • Asya zen dekorasyon tarzında genellikle gereksiz ve ihtiyaç duyulmayan aksesuar ya da eşyalara yer verilmez. Sadelik ve ferahlık bu dekorasyonun temel öğesidir.
  • Ahşap eşyaların kullanıldığı bu dekorasyon tarzında bambudan yapılmış aksesuarlarda kullanılmaktadır.
  • Perde olarak ise bambu ya da ketenden yapılmış stor perdeler bu dekorasyona uyum sağlamaktadır.
  • Asya dekorasyon tarzının öne çıkan diğer ayrıntısı ise doğallıktır. Tablolar, yeşil çiçekler, dekoratif aydınlatmalar bu dekorasyona uyum sağlamaktadır.

Asya zen tarzı dekorasyon stilinde en çok kullanılan ürün ise mermerdir. Eğer küçük mekanlarda Asya dekorasyon stilini uygulamak isterseniz yerleri mermer döşeterek mekanda ışığın zemine vurması ile birlikte mekanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu dekorasyonda prizlerin kötü görünümü de gizlenmektedir. Doğallığın ön plana çıktığı bu dekorasyonda son moda mobilyalar yerine doğal ürünler kullanılmaktadır. Eğer hali hazırda bulunan evinizde dekorasyon değişikliği yaratıyorsanız mobilyalarınızda kendiniz ufak farklılıklar yaratabilirsiniz.

Ferahlığın ön plana çıktığı Asya dekorasyon stilinde yeşillikler de sıkça kullanılır. Canlı çiçeklerin ferahlatıcı görünümü bu dekorasyonun önemli detaylarından biridir. Asya zen tarzı dekorasyon tarzını mutfak ve banyo gibi mekanlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mermer lavabolar ve doğal aksesuarlar ile evinizde iç açıcı bir dekorasyon stili yaratmak istiyorsanız Asya tarzını dilediğiniz mekanda uygulayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top