facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Asya Tarzı İç mekan Dekorasyonu
Asya Tarzı İç mekan Dekorasyonu

Asya Tarzı İç mekan Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda temalı dekorlar yaratmak son dönemde oldukça popülerdir. Modern dekorasyondan, İskandinav tarzına; rustik dekorasyondan, vintage tarza kadar hem dönemsel hem de belirli bir kültüre yönelik dekorasyon tarzı yaratmak, iç dekorasyonla uğraşanların temalı dekor yaratmak istediklerinde oldukça tercih ettiği dekorasyon çeşitlerinin başında gelmektedir.

Konsol Salon Dekorasyonu Yemek Odası Uzak Doğu

Kültürlere ait dekorasyon oluşturmak, son dönemde iç dekorasyonda tercih edilen tarzlardan birisidir. 2016 yılına da damgasını vurmasını beklediğimiz; hem bohem hem de klasik tarzın birleşmesinden oluşan Asya tarzı iç mekân dekorasyonu da bu trendin bir parçasıdır.

Peki, evlerinde Uzak Doğu’nun mistik ve geleneksel atmosferini yansıtmak isteyenler, hangi dekorasyon objelerinden yararlanmalıdır? İşte Asya tarzı bir iç mekân dekorunun ana hatları…

Doğu’nun Mistik Ve Gizemli Atmosferi Artık Evlerde
Asya tarzı bir iç mekan dekorasyonunda; Doğu kültürlerine ait ne var ise kullanılmaktadır. Geleneksel inanışları sergileyen tablolar ve objeler; mistik inanışları sembolize eden tasarımlar ve evlerde sakin ve huzurlu bir mekân yaratmanın belki de en önemli adımı olan feng shui felsefesine uygun mobilya yerleşimi; bu tarz bir dekorasyonun olmazsa olmazlarıdır. Fakat tüm bunların yanı sıra; Asya tarzı dekorasyon denildiğinde ilk akla gelen Budist inanışa ait heykeller ve objelerdir. Özellikle Buda heykelleri iç mekânda önemli bir yer tutar.  Buda heykelleri; Asya tarzı resimlerin olduğu paravanlar, renkli kumaşlardan panolar, kimono gibi yerel kıyafetler, çin fenerleri ve japon şemsiyeleri gibi objeler ile zenginleştirilmelidir.

Asya tarzı bir iç mekân dekorasyonunda sade ve minimal bir tarzda ilerleyen iç dekoratörler olduğu gibi, Doğu’nun renkli havasını ve görsel sanatlardaki başarısına dikkat çekmek isteyen dekoratörler de bulunmaktadır. Dolayısı ile sizin ne tarz bir dekorasyondan hoşlandığınız bu adımda önemli bir karardır. Sadelikten yana olanlar, modern bir dekorasyonu Asya tarzı dekorasyonla zenginleştirebilir; renkli bir dekorasyon sevenler ise Asya tarzı bir dekorasyonu bohem unsurlar ile birlikte kullanabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top