facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Artık Mumlarla Dekoratif Mum Yapımı
Artık Mumlarla Dekoratif Mum Yapımı

Artık Mumlarla Dekoratif Mum Yapımı

Bir işe yaramayacağını düşünerek, yarım kalmış veya bitmeye yüz tutmuş mumlarınızı sakın çöpe atılmaya mahkum etmeyin. Çünkü sizin eski ve yakında bitecek olan mumlarınız birleşirse, çok güzel sonuçlar doğururlar. Ne demişler, “bir elin nesi var, iki elin sesi var!” Şimdi sizlere, büyük bir zevkle bu güç birleşiminin nasıl olacağını anlatacağım. Dilerseniz artık Dekoratif Mum Yapımına başlayalım.

Öncelikle bu işlem için gerekli malzemeler: Artık mumlar, Mikrodalga fırının içinde kullanabileceğiniz tek kullanımlık bir kâse, Pastel boyalar, Cam mumluklar, Mum fitili (İstediğiniz sayıda alabilirsiniz.), Tahta kaşık veya çubuk

Ve geçelim uygulamamıza:

  • Öncelikle artık mumlarınızı, tek kullanımlık kaplarınıza eşit miktarda bölüştürün. Daha sonra her bir kabın içerisine, istediğiniz renklerdeki pastel boyaları yerleştirin. Mikrodalgaya koyun ve erimelerini bekleyin.

  • Mumları mikrodalgadan çıkardığınızda, karışık renkler içeren bir görüntü oluşacaktır. Bir kaşık alın ve mumları iyice karıştırın. (Tahta kaşık olması gerekir, yoksa mumlarınız kaşığa yapışır. Çubuk da kullanabilirsiniz, hatta daha kolay olabilir.) Fitillerinizi mum kaplarına yerleştirin ve erimiş mumlarla yerleştirdiğiniz fitilleri iyice sabitleyin.

  • Eriyen mumları, mum kaplarınızı yan tutarak; cam mumluklarınıza dikkatlice boşaltın. Mumluklarınızın süreki yan durması gerekiyor. Bu nedenle, altlarına bir destek koyun ve döktüğünüz yöne doğru durmasını sağlayın. Bu katın donmasını bekleyin. Donduktan sonra, aynı işlemi öteki taraf için yapın. Son olarak dökeceğiniz erimiş mumu, mumluğu dik tutarak (yani eğim vermeden) mumluğunuza boşaltın.

  • Donduktan sonra isterseniz üzerini sim ile süsleyebilir, cam mumluğunuza kurdele ekleyebilirsiniz. Dekorasyonu size kalmış.

Artık mumları değerlendirerek dekoratif mumluk yaptık. Güzel günlerde kullanın..  

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top