facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Amerikan Mutfak Dekorasyonu
Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Ferah ve şık bir mutfak bütün bayanların hayalidir. Kafanızdaki mutfağı tasarlarken, geniş olmasına, dolapların tüm malzemeleri alacak kadar büyük olmasına ve mümkünse oturulan alandan uzak olmasına dikkat edilir.  Oysa Amerikan mutfak tasarımları, oturma alanı ile iç içe olmasına rağmen, odayı salon görüntüsünden uzaklaştırmıyor. Yemek yaparken sevdikleriniz ile sohbet ederek, kahvenizi yudumlayabileceğiniz Amerikan mutfaklar, son yıllarda ülkemizde de tasarımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Küçük evlerde geniş alanlar yaratmak için, merdiven altına yapılan mutfak tasarımları, geniş salonlarda, salonun içinde ama salondan ayrı bir alan oluşturularak tasarlanan mutfaklar kısaca çok fazla seçenek mevcut.

2015 Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfakların Genel Özellikleri
Amerikan mutfaklar
, genellikle salonla iç içedir. Mutfak için tasarlanan bölümde, yemek masası olarak da kullanılan kocaman bir bar mevcuttur.  Geniş alanlarda yemek masası olarak kullanılan bu bar, mutfağın tam ortasında ve etrafı dolap ve çekmeceler ile kaplanmıştır. Aydınlatmalar genellikle barın üstünde olur ve her dakika bir şeyler atıştırmak için bar sandalyeleri mevcuttur. Mutfak dolapları, süsten ve gösterişten uzak ama kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde çok fonksiyonlu üretilmiştir. Ahşabın birçok renk tonu kullanılarak üretilen bu dolaplar, tek renk ya da iki rengin karışımı kullanılarak dizayn edilir.

Amerikan Mutfak

Amerikan Mutfakların Avantajları
Amerikan mutfaklar, küçük evlerde geniş alanlar yaratmak için tercih edilir. Salon ile iç içe olan mutfakta, eşiniz ve çocuklarınız ile sohbet ederek yemekler yapılabilir. Şık ve modern olarak tasarlanan, sade görünümlü bu mutfaklar oldukça da ekonomiktir.

Amerikan Mutfak

Amerikan Mutfakların Dezavantajları
Her dakika mutfağı toplu tutmak zordur. Kalabalık ailelerde, mutfak atıştırmaları bitmez. Salonla iç içe bu mutfaklar, fazla titiz bayanların işini zorlaştıracaktır. Her ne kadar yemek kokusunu çeken güçlü aspiratörler çıksa da, mutfağa yemek kokusu sinmesi kaçınılmazdır. Bu açıdan düşünüldüğünde, günlük çok fazla ev yemeği tüketmeyen aileler için daha uygun bir seçenektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top