facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Ahşap Paletlerle Evinizde Yapabilecekleriniz
Ahşap Paletlerle Evinizde Yapabilecekleriniz

Ahşap Paletlerle Evinizde Yapabilecekleriniz

Geri dönüşüm projeleri günümüzde oldukça popüler… Yıllardır yük taşımak için kullanılan paletleri çerçeveden tutun sehpaya, yataktan tutun koltuk katımına her yerde kullanılacağı hiç aklınıza gelir miydi? Yaratıcı iç mimarların yaşantımıza tekrardan kattığı palet projeleri ile yaşam alanınıza yeni bir soluk katabilirsiniz.

Paletten Orta Sehpa Yapımı

Palet ile dekorasyon yapmak oldukça basit ve kolay bir fikir. Yapmanız gereken paletlerden edinmek ve yenilemek istediğiniz mobilyayı belirlemek. Kendin yap projeleri ile ahşap paletlerin nasıl değerlendirilebileceğini beraber görelim.

paletten-kendinyap-fikirleri

Paletten Yatak Yapımı
Konforlu ve ilginç bir yatağa sahip olmak itiyorsanız palet yataklar tam size göre… Ufak bir maliyetle yeni bir yatağa kavuşmak içi ihtiyacınız olanlar; 5 adet palet, vernik, beyaz boya ve ahşap ilacı. Öncelikle paletlerinizi ilaçlayın ve kurumaya bırakın. Böylece paletleri gönül rahatlığıyla daha uzun süre kullana bilirsiniz. Ardından beyaz renge boyayarak kurumaya bırakın. Sprey boya kullanırsanız bu işlemi daha rahat uygulayabilirsiniz fakat normal ahşap boyaları da işinizi görecektir. Son olarak da kuruyan boyanın üstünü vernikleyerek işlemi tamamlayın. Fotoğrafta da görüldüğü gibi düzenlerseniz çift kişilik yatağınızın yanında komidin şeklinde kullanabileceğiniz bir alan da oluşturabilirsiniz. Paletlerin kaymaması ve sağlam bir yatağa sahip olmak için de paletleri matkap yardımıyla birbirine sabitleyebilirsiniz. Şimdiden yeni yatağınızda tatlı uykular dilerim.

Paletten Koltuk Yapımı

Paletten Koltuk Yapımı
Salonunuzda y ada bahçenizde otantik bir hava kazanmak istiyorsanız paletlerden oluşan L koltuk tasarlayabilirsiniz. İstediğiniz ölçülere uygun paletler edindikten sonra kullanım aşamasına getirmek için yataktaki gibi ilaçlama ve vernik aşamalarını uygulayın. Salonda ahşap kendi renginde kullanmak daha değişik bir hava katacaktır. Standart koltuk boyutlarına ulaşması için fotoğrafta da görüldüğü gibi 3 paleti üst üste koymanız ideal olandır. Son olarak paletleri birine sabitleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top