facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Ahşap Palet İle Birbirinden İlginç Dekorasyon Fikirleri
Ahşap Palet İle Birbirinden İlginç Dekorasyon Fikirleri

Ahşap Palet İle Birbirinden İlginç Dekorasyon Fikirleri

Ahşap paletler, ev dekorasyonunda kullanılmaya başlandığından itibaren çok farklı dekorasyon fikirlerine malzeme olabilmektedir. Ahşap dokusu sebebi ile özellikle doğal dekorasyon sevenlerin oldukça popüler bir biçimde kullandığı ahşap paletler, biraz yaratıcılık ve biraz da tasarım gücü ile oldukça farklı dekorasyon malzemelerine dönüşebilirler.

Peki, ahşap paletler ile yapılabilecek dekorasyon fikirlerine göz atmaya ne dersiniz? Hem de hepsi basit, pratik ve kendinizin yapabileceği kolaylıkta.

Ahşap Palet Dekorasyon Fikirleri

Evlerde Tipografi Modası: Ahşap Paletlere Yazılar Yazın
Son dönemde ev dekorasyonunda oldukça popüler bir şekilde tercih edilen tipografik dekorasyon, yazıların ve rakamların evin her alanında karşımıza çıktığı bir dekorasyon tarzıdır. Duvarlarda, halılarda, aksesuarlarda gördüğümüz cümleler ve sözcükler tipografik dekorasyonun en basit uygulanmış şeklidir.

Basit bir kendin-yap projesi ile tipografiyi ev dekorasyonunuza taşımaya ne dersiniz? İşte ahşabın doğallığı ile tipografiyi birleştireceğiniz bir kendin-yap projesi: ahşap paletlerin üzerine mesajlar yazmak.

Yapmanız gereken ahşap bir paleti sökmek ve her bir tahtasını farklı renklerde boyamak. Boyama işlemini yaparken ahşabın dokusunu kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Boyama işleminden sonra her bir ahşap tahtanın üzerine mesajlar yazmaya başlayarak, evinizde yer alan kuralları ya da size iyi gelecek pozitif mesajları oluşturacağınız ahşap panolar sayesinde rahatlıkla verebilirsiniz.

Dudak Figürü Çok Moda!
Ahşap paletler yardımı ile yapılacak oldukça ilginç bir başka kendin-yap projesi ise ahşap paletlerden yapılacak dudak figürüdür. Dudak figürü, bu sezon moda dünyasında olduğu kadar dekorasyon dünyasında da sıkça kullanılan objelerden biri haline gelmiştir. Dudak figürlü koltuklar, dudak figürlü tablolar sezonda ön plana çıkan dekorasyon objeleri iken, basit bir proje ile dudak figürünü kendiniz de yapabilirsiniz. Üstelik ahşap malzeme kullandığınızdan, oldukça farklı ve tarz bir duvar dekoru da oluşturmuş olursunuz.

Ahşap Paletle Dudak Yapımı

Yapmanız gereken ahşap paleti söküp tahtaları tek tek kırmızı renge boyamaktır. Ardından dudak figürünü oluşturacağınız duvara önce kalemle dudak şeklini çizip ardından çizgilere göre ahşap tahtaları duvara yerleştirebilirsiniz. Duvarınızda kocaman bir kırmızı dudak figürü, oldukça iddialı bir duvar dekorasyonu oluşturacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top