facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / 8 adımda ev nasıl yenilenir?
8 adımda ev nasıl yenilenir?

8 adımda ev nasıl yenilenir?

Herkes yaşadığı evi hakkında az da olsa şikayete sahiptir. Probleminiz çok küçük odalar, alçak tavan ya da modası geçmiş dekorasyon olabilir. Her ne kadar inşaat düzenine bağlı bazı sorunları gidermek mümkün olmasa da çok küçük masraflar ile odalarınıza yepyeni bir görünüm verme şansına sahipsiniz.

Çünkü bazen boyutundan şikayet ettiğiniz odaya yeni bir tablo asmak bile sizi tekrar heyecanlandırabilir ve orayı sevmenizi sağlayabilir.

 1. İlk olarak tüm aksesuarları kaldırın. Çünkü odanızda bulunan mobilya, perde ve halılar haricindeki aksesarları kaldırmak yeni bakış açıları geliştirmenizi sağlar.
  Aksesuarlar eğer yanlış kullanıldıysa sadece karmaşaya neden olacağı için odanıza taze bir gözle bakmanıza engel olur.
 2. Mobilya yerleşiminizi gözden geçirin. Eğer odanız yeterince büyükse ve gözünüze yeni yerleşim planları çarpıyorsa denemekten çekinmeyin. Çünkü daha önce herhangi bir yeni mobilya yerleşimi yapmadıysanız ortaya çıkan değişikliğe inanamazsınız.
  Salon Mobilya
 3. Eşya düzenlemesi yapın. Odanızda sahip olduğunuz eşyalara bakın, belki de sadece birkaç ufak değişikliğe ihtiyaçları vardır?
  Örneğin çok fazla aksesuar odanızda sevdiğiniz eşya ve mobilyaları gölgeliyor olabilir. Ya da toplamanız gereken dağınıklık odanızın güzelliğini gizliyor olabilir. Sehpaların üzerine yığılmış dergi ya da kitaplar, yan yana karışık bir şekilde dizilmiş biblo ve vazolar bu problemlerin başında gelmektedir. Eğer probleminiz bunlardan birisi ise fazlalık aksesuarları odadan çıkarmayı düşünmeli ve kitaplar için de odanıza bir kitaplık eklemelisiniz.
 4. Odada kalmasını istediğiniz eşyaların yerini değiştirin. Örneğin televizyonu ya da masa lambasını farklı bir köşeye alabilir, kitaplığınızdaki aksesuarları yeniden yerleştirebilir ve hatta yastık kılıflarınızı yenileyebilirsiniz.
  Ayrıca farklı eşyaları bir araya getirmeyi de deneyebilirsiniz. Mesela kitaplıkta bir aile fotoğrafınız, sehpada başka bir fotoğrafınız var ise yan yana getirmeniz ya da duvara asmanız istediğiniz etki ve değişikliği sağlayabilir.
 5. Eviniz içerisinde dolaşın ve diğer odalarınızda yer alan sevdiğiniz aksesuar ve ürünleri değişiklik yaptığınız odaya taşıyın. Örneğin bu bir masa lambası, tablo ya da vazo olabilir.

  Oturma Odası Bitkisi

 6. Yeşil eklemeler yapın. Sulama haricinde herhangi bir bakım gerektirmeyen saksı çiçekleri odanızı bambaşka bir yere çevirebilir. Eğer gerçek saksı çiçekleri için yeterince vaktiniz yoksa realistik yapay çiçekleri de tercih edebilirsiniz.
 7. Koltuklarınıza ve yastıklarınıza yeni kılıflar geçirerek ya da üzerlerine uyumlu şallar atarak dokusal eklemeler yapın.
 8. Odanıza sizi ve ailenizi yansıtan anlamlı katkılar yapın.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top