facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / ‘1+1’ TİPİNDE BİR DAİREYİ DEKORE ETME İPUÇLARI
‘1+1’ TİPİNDE BİR DAİREYİ DEKORE ETME İPUÇLARI

‘1+1’ TİPİNDE BİR DAİREYİ DEKORE ETME İPUÇLARI

Günümüzde evlerin belki de en büyük sorunlarından birisidir yer sorunu. Modernleşen binalar ile gittikçe küçülen ev metrekareleri, ev dekorasyon dünyasında küçük metrekareleri yaşam alanları oluşturmak gerçeğini ortaya çıkarmıştır.

Son dönemde özellikle 1+1 olarak tabir edilen ortalama 60-70 metrekareden oluşan evler, oldukça revaçtadır! Peki, 1+1 bir evi dekore etmek için dikkat edilmesi gereken adımlar nelerdir? İşte küçük alanları yaşanabilir mekânlar haline getirmek…

Daha Geniş Yaşam Alanı İçin: Açık Alanlar
Son dönemde artan bir popülerlik ile yaygınlaşan 1+1 tarzı daireleri dekore etmek için ilk dikkat edilmesi gereken yaşam alanını daraltmadan olabildiğince açık mekânlar oluşturmaktır. Açık alan ne kadar çok olursa, mekân o derece ferah ve aydınlık olur. Açık mekânlar oluşturmak için doğru bir mobilya düzeni oluşturmak, az eşya tercih etmek ve tercih edeceğiniz mobilyaların fonksiyonel tasarımlar olması önemli kurallardan birisidir.

Açık Tonda Renkler İle Hileler Yaratın!
Küçük bir mekânı olduğundan daha geniş ve daha aydınlık gösterme hilelerinin başında açık tonda renkler tercih etmek gelir. Eğer 1+1 bir daireniz var ise ve bu daireyi hem şık hem de olduğundan daha aydınlık bir şekilde dekore etmek istiyorsanız, iç mekânda açık tonda renkler kullanmanız gerektiğini asla unutmayın! Açık tonda renkler kullanmak doğal, huzurlu ve sakin mekânlar da yaratacağından, açık renkler tercih ederek küçük ama huzurlu bir ev dekorasyonu da elde etmiş olursunuz.

Beyaz Renk Her Zaman Kurtarıcıdır
Evinizde hem ferah, hem de aydınlık bir etki için hiç düşünmeden kullanabileceğiniz renklerin başında beyaz renk gelmektedir. Beyaz rengin yansıma özelliği ve mekânda yarattığı aydınlık hisse, çoğu küçük dairenin kurtarıcı dekorasyon hilesidir.

Fonksiyonel Mobilyalar
Küçük metrekareli ev sorunsalı, mobilya dünyasında da yeni tasarımlar oluşmasını tetiklemiştir. Küçük metrekareli bir evde az eşya kullanma prensibi, fonksiyonel mobilyaların ön planda olmasına neden olmuştur. Birçok fonksiyonu bir araya getiren tasarımlar ile eşya sayınızı minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top