facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Salon Dekorasyonu / 10 Farklı Salon Dekorasyonu Örneği
10 Farklı Salon Dekorasyonu Örneği

10 Farklı Salon Dekorasyonu Örneği

Salon dekorasyonları, ev dizaynında en çok önem verilen alandır. Günlük kullanımın dışında tutulan salonlar, özel misafirlerin ağırlandığı odalar olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden de, en şık ve dikkat çekici detaylara sahip olarak tasarlandığı görülebilir. Salon dekorasyonunda, modern, klasik, rustik ve daha bir çok farklı dizayn seçimi yer almaktadır. Biz de sizlere bu dizayn örneklerinden oluşan bir görsel galeri hazırlamak istedik.

Desenli halı seçin

Açık renklerde dizayn edilmiş olan bu salon dekorasyonunda, en çok dikkat çeken detay ise halının renkli olmasıdır. Desenli tasarıma sahip renkli halı ile, salonun dekorasyonunda kontrast oluşturulmuş.

desenli-hali-salon-dekorasyonu

Duvarı hareketlendirin

Salon dekorasyonu için modern ve dikkat çekici bir görünüm oluşturmak istiyorsanız, salonun yalnızca bir duvarını farklı ve dikkat çekici bir renkte tercih edebilirsiniz. Renkli boya ya da duvar kağıdı ile dizayn edeceğiniz salon duvarı, odanın dekorasyonuna farklı ve göz alıcı bir etki katacaktır.

renkli-salon-duvari

Aydınlatmayla sıcak bir ambiyans yaratın

Salon dekorasyonu için aydınlatmanın da önemi büyüktür. Dekorasyona uygun biçimde dizayn edilen aydınlatmalar ile dekorasyonu tamamlamış olursunuz. Lüks ve modern salon dekorasyonlarında, sıcak bir ambiyans yaratmasıyla bilinen sarı renkli aydınlatmalar tercih edilir.

salon-aydinlatmasi

Koltuk arkasına konsol yerleştirin

Ayrı bölümlü olan salon dekorasyonlarında, koltuk arkasının daha hoş görünmesi için bu şekilde bir konsol yerleştirebilirsiniz.

koltuk-arkasi-konsol

Salonda bahar etkisi

Bahar etkisini salon dekorasyonunda hissetmek istiyorsanız, bu şekilde dekoratif süslemeler yapabilirsiniz.

bahar-desenli-duvar-sticket

Yekpare koltuk

Rustik ya da diğer bir tanımı ile geleneksel bir dizayna sahip olan bu salon dekorasyonu ile büyüleyici bir atmosfer yaratılmış.

yekpare-koltuk-geleneksel-dizayn

Dikkat çeken şekiller

Çeşitli geometrik şekiller kullanılarak uygulanan bu salon dekorasyonu da, modernliğin bir örneği olarak gösterilebilir.

modern-salon-dekoru

Klasikle moderni birleştirin

Modern mobilyaların ve dekoratif süslemelerin klasik bir dizayn ile muhteşem bir uyum yakaladığını söyleyebiliriz.

renkli-salon-dekoru

Tek bir parçayı vurgulayın

Saks mavisi koltukların ön plana çıkarıldığı bu dizaynda ise, dikkat çekici bir kontrast oluşturulmuş.

saks-mavisi-salon-dekoru

İki rengi harmanlayın

Kırmızı ve beyaz renginin birbiri ile tam bir uyum halinde tercih edildi bu salon dekorasyonu da çok şık ve göz alıcı görünüyor.

kirmizi-ve-beyaz-renk-salon-dekorasyonu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top